جاده ای

اهواز به صورت شعاعی از طریق جاده به دیگر شهرهای استان خوزستان و از آنجا به سایر نقاط و شهرهای ایران و مرزهای آن ارتباط دارد.

آزادراه

  1. آزادراه اهواز-بندر امام خمینی از خروجی شرق اهواز و در محل تقاطع بزرگراه مدرس، بزرگراه اهواز-ماهشهر، بزرگراه کمربندی و جاده فولاد خوزستان آغاز می شود. این آزادراه بخشی از آزادراه شماره ۵ ایران با نام خلیج فارس می باشد که بندر امام خمینی را به تهران ارتباط می دهد و از شهرهای اهواز، اندیمشک، خرم آباد، اراک و ساوه عبور می کند.
  2. آزاد راه اهواز-اندیمشک هنوز ساخته نشده است.

بزرگراه

  1. بزرگراه اهواز-شوش-اندیمشک که به سمت شمال اهواز حرکت می کند و از قسمت غربی شهر خارج می شود که که از آن طریق می توان به لرستان و سپس استان های غربی و شمالی کشور و همچنین تهران دسترسی داشت.
  2. بزرگراه اهواز-شوشتر-دزفول نیز به سمت شمال اهواز می باشد ولی از قسمت شرقی شهر خارج می شود که انشعاباتی به مسجدسلیمان و شهرهای اطراف آن دارد.
  3. بزرگراه اهواز-ماهشهر (جاده قدیم ماهشهر) از شرق اهواز خارج می شود و در نهایت به ماهشهر ختم می شود ولی انشعابات زیادی دارد: مسیر هفتکل-ایذه-شهرکرد-اصفهان از کیلومتر ۳۳ این بزرگراه منشعب می شود. ۷ کیلومتر پس از آن و در کیلومتر۳۰ بزرگراه رامهرمز-بهبهان-گچساران-شیراز از آن جدا می شود و در نهایت بزرگراه امیدیه-بوشهر-بندرعباس در کیلومتر ۶۵ این مسیر جدا می شود.
  4. بزرگراه اهواز-آبادان به سمت جنوب اهواز کشیره شده که جاده شادگان نیز از میانه آن منشعب می شود.
  5. بزرگراه اهواز-حمیدیه-سوسنگرد از غرب خارج می شود. از این راه می توان به هویزه، رفیع و مرز چذابه رسید.

جاده دوطرفه

دو جاده دو طرفه از جنوب غربی اهواز خارج می شود که هردو در نهایت به خرمشهر ختم می شود و از آن طریق می توان به مرز شلمچه دسترسی پیدا کرد.

1+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *